Müzik Eğitimi Herkesin Hakkıdır!

Funfox

Müzik Yazılım Geliştirme

 

Şirketimiz bünyesinde, özellikle interaktif beyaz tahtalar olmak üzere çeşitli işletim sistemleri için müzik yazılımı geliştirilmektedir. Müzik yazılımlarının geliştirilmesinde Max / MSP programlama dilini kullanarak, yazma, dinleme, şarkı söyleme, çalma, ritmik sayma gibi temel müzik becerilerini geliştirmek için çeşitli modüllerden oluşan interaktif beyaz tahta için bir müzik eğitimi yazılım paketi hazırlıyoruz.

AYRINTILAR

Ses İşleme&

Sentezleme

Eklemeli, eksiltmeli sentez ve frekans ve genlik modülasyonları gibi ses işleme ve sentez teknikleri ile eğitim için açık kaynak kodlu bir yazılım geliştirdik. Özellikle MIDI programlama ve manipülasyon teknikleri ile geliştirdiğimiz mikrotonal müzik yazılımımıza bakabilirsiniz.

AYRINTILAR

Recording &Mixing

Müzik yazılımlarında kullanılmak üzere firmamızda ses kayıt ve mix çalışmaları yapılmaktadır. Kayıt ve mix işleri için RME ses kartı, Neumann, Shure ve Audio-Technica mikrofonları, Focal Alpha 80 ve Yamaha HS20 referans monitörleri ve çeşitli izolasyon cihazları kullanıyoruz.

AYRINTILAR

 

MÜZİSYEN DÜNYASI ETKİLEŞİMLİ MÜZİK EĞİTİMİ YAZILIM PAKETİ

 

 

Müzik dünyası daha karmaşık ve sofistike hale geliyor. Eğitimcilerin, öğrencilerin ve diğer paydaşların olumlu gelişmelerden faydalanabilmelerini ve yeni zorluklarla başa çıkabilmelerini sağlamak için müzik eğitiminin öğretilmesi ve öğrenilmesinde yeni bir araç gerekmektedir. Müzik eğitimi sağlama sürecinde yeni teknolojilerle iyileştirme ihtiyacı vardır, ayrıca bilgi ve iletişim teknolojisi ve araştırma yoluyla kazanılan yeni bilgilerin kullanımından elde edilecek büyük fırsatlar olduğuna inanıyoruz. Birçok araştırma, müzik derslerini takip eden çocukların daha yüksek puanlar aldığını göstermektedir. Müzik çalışmasının beyinde olumlu değişikliklere neden olabileceğini gösterdiği gibi, tartışmanın ardında bilimsel kanıtlar var. Bu, neden güçlü bir müzik ölçüsü içeren eğitimin matematik veya dil gibi diğer konularda da performansı desteklediğini açıklayabilir.

 

Müzisyen Dünyası, etkileşimli Akıllı Tahtalara entegre edilebilen en gelişmiş, MIDI tabanlı benzersiz bir uygulamadır. Müzisyen Dünyası, farklı seçenekler kullanmanın maliyetini düşüren hepsi bir arada bir araç sunar ve müzik öğretme yöntemlerinde iyileştirmeler getirerek müzik eğitimi ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar. Max / MSP programlama dilinde, MIDI, Gerçek Zamanlı Notasyon ve Açık Ses Kontrolü (OSC) gibi güncel müzik teknolojisi araçlarını kullanan ilk platformdur.

 

Bu becerilerin başarılı bir şekilde uygulanması sürecinde Dalcrose, Suzuki, Orff gibi başarıları kanıtlanmış çeşitli müzik öğretim yöntemleri dahil edilmiştir. Ancak, sınıf içi etkinlikler için müzikal becerilerin kazanılmasına odaklanan çok çeşitli malzemelere ihtiyaç vardır. Aynı zamanda, geleneksel müzik eğitimi sınırları içinde, müzik öğretmenlerinin tüm bu becerileri tek bir ders saati içinde işlemeleri neredeyse imkansızdır. Teknolojinin kullanımı, müzik eğitiminin maddi ihtiyaçlarına cevap verebilecek etkileşimli uygulamalar sağlar.

 

Müzisyen Dünyası, dinleme, şarkı söyleme, besteleme,  çalma ve ritmik sayma becerileri gibi temel müzik  becerilerin kazanılmasını hedefleyerek müzik eğitiminin ihtiyaçlarını çözebilecek modüller ve oyunlardan oluşur.

 

Müzisyen Dünyası modüllerinin kullanımına yönelik videoları sağ taraftaki linklerde bulabilirsiniz.

 

 

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

Adres:

Funfox Yazılım Bilişim Ar-Ge Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Yenisehir Mahallesi, Kardesler Cad. Teknokent Sitesi 7/2 No: 221   Sivas/Merkez,

TÜRKİYE

E-Mail: info@funfox.com.tr or sercelik@gmail.com

Tel: +90 505 223 59 70